Hakkımızda

EM Elektromekanik olarak elektriğin üretimi, iletimi, dağıtımı ve kontrolü aşamalarının tamamında hem anahtar teslim taahhüt hem de çok geniş bir yelpazede ürünün ve sistemin üretim ve tedariğini yapıyor, mühendislik ve üretim gücümüzle kurulduğumuz 2005 yılından bu yana sürekli olarak büyümeye devam ediyoruz.

Ofislerimiz, kapalı ve açık üretim alanlarına sahip fabrikalarımız ile toplam 10.000 m2’nin üzerinde üretim alanına sahip Manisa’daki fabrikalarımızda enerjinin her alanında en iyi hizmet, ürün ve çözümleri sunuyoruz.

Güçlü teknik personel kadromuzla proje geliştirilmesinden tasarıma, proje yönetiminden, anahtar teslim projelere, test ve devreye alma hizmetlerinden servis hizmetlerine kadar her alanda enerji sektöründeki en kapsamlı mühendislik hizmetlerini tek kaynaktan veren alanında lider şirketler arasında yer alıyoruz.

ANA AKTİVİTELERİMİZ

Ülkemizin ve bölgemizin önde gelen enerji gruplarından biri olarak, aktivitelerimiz 6 ana gruba ayrılmakta;

 • Anahtar teslim taahhüt,
 • Üretim (Elektrik Panoları, Saç Köşk , Beton Köşk)
 • Tüm elektriksel ürünler için ‘tek durak’ olarak her türde elektriksel ürünün uluslararası olarak satış, pazarlama ve tedariği.
 • Test ve Devreye alma hizmetleri
 • Servis hizmetleri
 • Mühendislik hizmetleri

alanlarında üstlendiğimiz her projede en iyi çözümleri üretiyoruz.

ANAHTAR TESLİM TAAHHÜT

Anahtar teslim taahhüt olarak yenilenebilir enerji santralleri ve yüksek gerilim trafo merkezleri başta olmak üzere çok sayıda farklı tipte enerji tesisinin ve elektriksel projenin inşasını gerçekleştiren şirketimiz, projelerin tüm tasarım süreçlerinden inşaatına, test ve devreye almasından işletme ve bakımına kadar A’dan Z’ye her aşamasında kendi mühendislik gücü ve ekipleri ile başarıyla hizmet vermekte.

Şirketimiz; güneş santralleri, rüzgar santralleri, biyokütle, ve bunlar gibi farklı tipte enerji santrallerinin kurulumunu, yüksek gerilim trafo merkezlerinin ve elektrik dağıtım sistemlerinin inşasını, bunların yanında çok sayıda farklı tipte altyapı, üstyapı ve endüstriyel tesisin elektrifikasyonu, elektrik dağıtım sistemlerinin kurulumu, güç kompanzasyonu, otomasyon ve SCADA projeleri gibi çok çeşitli projeleri gerçekleştiren, alanında uzman mühendisleri ile çok sayıda farklı alanda anahtar teslim çözümler sunabilen sayılı şirketler arasında yer almakta.

Özellikle yenilenebilir enerji santralleri konusunda tüm bölgede en önde gelen şirketlerden biri olarak 86’ dan fazla santral için de alt yüklenici olarak kurulum hizmeti, ürün ve sistem tedariği sağlamış durumdayız. EM Elektromekanik olarak kurduğumuz arazi ve çatı tipi güneş santrali projeleri yanında; otopark üstü santraller, yüzer santraller, güneş takip sistemleri ve şebeke ölçeğinde enerji depolamalı sistemler gibi modern ve teknolojik kurulumları da dünyanın farklı bölgelerinde çok sayıda proje gerçekleştiriyor, yenilenebilir enerji teknolojilerine öncülük ediyoruz.

Yenilenebilir enerjinin günümüzde ana lokomotifi olan rüzgâr santralleri yapımında da hem ülkemizin hem bölgemizin en önde gelen müteahhitlerinden biri olarak bu güne kadar 400 megawattdan fazla rüzgar santralini anahtar teslim olarak tamamlayarak Türkiye’de rüzgar enerjisi anlamında lider olmayı başardık. Dünyanın önde gelen türbin imalatçılarının da en üst düzey değerlendirmelere sahip bir çözüm ortağı konumuna gelerek, ülkemizdeki rüzgâr gücünün arttırılması önemli katkıda bulunduk.

Aynı zamanda yüzlerce stratejik öneme sahip yüksek gerilim trafo merkezini başarıyla tamamladık ve bölgemizin en önemli trafo merkezi müteahhitlerinden biri haline geldik.

Bunlarla birlikte çok farklı tiplerde altyapı ve üstyapı elektrifikasyon projeleri, güç kompanzasyonu, elektrik dağıtım sistemlerinin inşası gibi projeleri gerçekleştirmekte, ayrıca otomasyon ve SCADA ekibimizle bu alanda rol aldığımız önemli yurt içi ve yurt dışı projelerle enerjinin akıllı hale getirilmesi, kontrolü ve izlenmesi alanlarında da hem donanım hem de yazılım olarak çok sayıda önemli yatırımcıya başarıyla hizmet vermekteyiz.

ÜRETİM

Mühendislik ve anahtar teslim müteahhitliğini yaptığımız projeler ile birlikte, 2018 yılında kurulan Turgutlu 1.OSB’deki fabrikalarımız ile üretim gücümüzü  ön plana çıktı. Manisa Turgutlu 1.OSB’de üretimini yaptığımız geniş bir yelpazedeki ürün ve sistemlerle uluslararası anlamda önemli bir tedarikçi pozisyonuna geldik.

Her biri alanında tecrübeli ve kalifiye mühendis, tekniker ve işçi kadromuzla elektriğin üretimi, iletimi, dağıtımı ve kontrolünde kullanılan yüksek gerilim, orta gerilim ve alçak gerilim ürün ve sistemler üretmekte ve tüm dünyaya tedarik etmekteyiz. Uluslararası kalite standartlarına uygun şekilde üretilen ürünlerimiz Türkiye ve Avrupa’daki laboratuvarlarda tip testlerden geçmekte, CE standartları ve şartnamelerine uygun olarak tasarlanıp üretilerek ülkemiz ve dünya çapında çok sayıda projeye tedarik edilmekte.

Üretimini yaptığımız ürün ve sistemleri özetlemek gerekirse;

 • Alçak gerilim ana dağıtım panoları (Tip Testi Sertifikalı)
 • Kumanda ve Röle panoları (TEİAŞ şartnamesi ve IEC 61850 uygun)
 • Sekonder koruma panoları
 • Orta gerilim sistemleri için kontrol panoları
 •  Beton, metalik tip ve farklı türlerde trafo merkezleri ve dağıtım sistemleri
 •  Güç kompanzasyon sistemleri ve istasyonları
 •  Otomasyon ve SCADA sistemleri, donanımları ve yazılımları,ve daha fazlası gibi son derece geniş bir yelpazede elektriğin her alanında kullanılmak üzere ürün ve sistemler üretmekte ve tüm dünyaya tedarik etmekteyiz.

SATIŞ, PAZARLAMA, TEDARİK

EM Elektromekanik olarak, sektörde bulunduğumuz yıllar boyu biriktirdiğimiz uluslararası mühendislik, müteahhitlik, üretim, satış ve pazarlama tecrübemizin bize kattığı yüksek seviyede endüstriyel ve ticari bilgi birikimi ile birlikte birçok sektörden çok sayıda uluslararası her biri alanında lider önemli şirket ile başarılı iş birlikleri ve çözüm ortaklıkları yürütüyoruz.

Bugün depo ve stok sistemimizde hareket gören çok farklı alanlarda kullanılan iki binin üzerinde farklı ürün ve toplamda beş bin kalemin üzerinde elektriksel ve elektromekaniksel ürünün stoktan tek kaynaktan tedarik edilebildiği bir malzeme bankası olarak hizmet sunan bir satış, pazarlama ve tedarik zinciri gücüne sahibiz.

Distribütörü ve Partneri Olduğumuz Firmalar;

 • Nexans Euromold kablo ekleri ve başlıkları
 • Schneider Electric OG hücreler, röle, trafo ve AG panolar
 • Intercable kablo soyma aparatları ve kesme-sıkma profesyonel elektrikçi el aletleri

TEST VE DEVREYE ALMA HİZMETLERİ

Sistemin uzun süreli güvenilirliği ve enerjinin sürekliliği için doğru prosedürler konusunda uzman ekiplerimiz, başlangıç hatalarını engellemek, gelecekteki arızaları önlemek ve sistemin uygun şekilde kurulduğunu doğrulamak amacıyla hem kendi kurduğumuz enerji tesislerine hem ürün ve sistem tedariği yaptığımız tesislere, hem de hizmet talep eden müşterilere tam kapsamlı test ve devreye alma hizmetleri sunmakta.

Son teknoloji geniş test ekipmanı yelpazesi ile donatılmış deneyimli saha mühendislerimiz ve nitelikli teknisyenlerimiz, müşterilerimizin sistem güvenilirliğini sürdürmek için dünyanın her yerindeki en karmaşık elektriksel iletim, dağıtım ve üretim tesis ve sistemleri için test ve denetim hizmetleri vermekte.

SERVİS HİZMETLERİ

Uluslararası tecrübeye sahip servis-montaj personeliyle, gelişen yeni teknolojileri takip ederek global, kaliteli ve sürekliliği olan firmaların servis hizmetlerini yapmaktadır. Servis hizmetlerimiz özetlemek gerekirse;

 • Kablo başlıkları montaj-demontajı
 • Hücre montaj-demontaj
 • Röle montaj-demontaj
 • Trafo montaj-demontaj

ve daha fazlası son derece geniş yelpazede elektriğin  her alanından servis hizmeti sağlamaktayız.

Mühendislik Hizmetleri

İyi bir projenin temeli ancak verimli bir mühendislik ve dizayn süreci ile mümkün olacaktır. Bu süreç boyunca esas olan, ulusal/uluslararası standartlara ve bilimsel mühendislik metodlarına sadık kalmaktır.

Çok sayıda personelimiz ve tecrübeli mühendislerimizle proje geliştirilmesinden tasarıma, proje yönetiminden süpervizyona, test ve devreye alma hizmetlerinden servis hizmetlerine kadar her alanda enerji sektöründeki en kapsamlı mühendislik hizmetlerini tek kaynaktan veren alanında lider şirketler arasında yer alıyoruz.

 

 

EM Elektromekanik çözüm üretir.